Музей Тейлора – найстаріший музей Нідерландів, який був відкритий ще у 1784 році. Він вражає не тільки своєю різноманітною колекцією, але й інтер’єрами залів.
У Нідерландах інколи можна почути, що найстаріший музей країни – це картина галерея Вільяма V Оранського у Гаазі. І так, це правда, вона дійсно була відкрита трохи раніше, але її кілька разів закривали та відкривали знову. Востаннє вона була відкрита у 1977 році. Так що, даруйте прихильники галереї, але лаври найстарішого дістаються музею Тейлора, бо рахується тільки безперервний час роботи.
Музей Тейлора був заснований за заповітом Пітера Тейлора, одного з найбагатших та найвпливовіших людей Харлема. У спадщину від батька він отримав мануфактури з виготовлення сукна та шовку, та успішно продовжив його справу. Пізніше став ще й банкіром. Дуже успішним банкіром. Був почесним колекціонером фосилій (скам’янілостей), картин, ескізів, монет. Фінансово допомагав хоф’є, які занепадали.
На жаль, у нього з дружиною так і не з’явились діти, тому багатьом людям не давало спокою одне питання: “Кому дістанеться ця величезна спадщина?” Свої гроші Пітер Тейлор заповів на добрі справи. Одна частина пішла на будівництво хоф’є на березі річки Спаарне, а інша – на відкриття музею. Обидві будівлі названі на його честь – Тейлор. Крім того, по заповіту музей обов’язково повинен був бути відкритий для публіки.
Такою поведінкою Пітер Тейлор збаламутив усю публіку. Це ж справжнє божевілля залишити на якийсь незрозумілий музей і хоф’є цілих 2 млн флоринтів. У перерахунку на сучасні гроші виходить майже 21 млн євро.
Музей Тейлора успішно збудували та відкрили, поруч із будинком, де колись жив Пітер разом з дружиною. Спочатку вхід в музей був саме через цей будинок. Потім музей неодноразово перебудовувався та розширювався і врешті-решт його головний вхід був перенесений на іншу сторону – на набережну річки Спаарне. Родзинка музею – перша зала, яка збереглася у своєму первозданному вигляді. Мова йде про фантастичний овальний зал, який і справді овальний. Внизу представлені різноманітні експонати, а на верхньому поверсі, у шафах, ховається величезна бібліотека.
Розкішний червоний зал картин також приходиться багатьом до смаку. Як його не любити, коли там знаходяться такі дивани, пальми, килими? Затишно, начебто потрапив до когось додому. Атмосфера зали переносить нас у минуле, з якого повертатися не дуже й хочеться.
Колекція Пітера Тейлора стала основою колекції музею, але за цей час вона сильно збільшилась. Окрім картин, ескізів та гравюр тут також можна побачити різні прилади науки та техніки, музичні інструменти, мінерали та останки тварин. З таким різноманіттям кожен відвідувач зможе знайти щось, що йому до смаку.
Після декількох років капітальної реконструкції для відвідувачів також відкрили й будинок Пітера Тейлора, адже до наших часів в ньому збереглись оригінальні розписи, ліпнина та інші деталі інтер’єру.