Едам + Воллендам Екскурсії

Екскурсiя в казкові Едам та Волендам

Чи бажаєте ви опинитись у казці? Так! Саме у казці, бо інакше назвати чарівне містечко Едам просто неможливо.

Екскурсія в Едам перенесе нас в інший світ.
І хоча нам ця назва більше знайома як назва сиру, запевняю, що після цієї екскурсії у вас зміняться асоціації назавжди.

Гуляючи його невеличким центром інколи здається, що машина часу таки існує і перенесла нас у часі. В цьому місті збереглась велика кількість будинків 16 та 17 століття. За кількістю архітектурних пам’яток на кв. м. Едам набагато випереджає Амстердам.

Це неймовірно, але тут ще й досі є чарівні пішохідні мости на ланцюгах, яких у Нідерландах залишилось не так багато. З одного з цих місточків відкривається фантастична панорама на старовину корабельню, яка і досі працює!

Ми побачимо один з найстаріших дерев’яних будинків в Нідерландах, в якому й досі мешкають люди. Я називаю його дивом. Адже як ще можна назвати те, що він жодного разу не постраждав у міській пожежі? Хоча сусідні будинки згоріли до останку.

Пройдемось вздовж різноманітних каналів та затишних вуличок.
Піднімемось на старовинну дамбу та побачимо місцеву “пізанську” вежу. Проходячи по одному з місточків, побачимо стародавній шлюз, який й досі працює.

І на останок ми скуштуємо справжній едамський сир, бо саме тут його виробляють та його назва походить від назви міста. Влітку, раз на тиждень, на площі перед Ваговою тут проходить сирний ринок. Він не такий популярний, як у місті Алкмар, але теж дуже гарний.

А потім ми відправимось на узбережжя озера IJsselmeer, яке колись було справжнім морем.

Рибацьке поселення Волендам

Колись Едам та Волендам були окремими поселеннями, які розділяла вода та поля. З часом вони розростались і тепер це один великий муніципалітет. Екскурсія в Едам і Волендам – це гарна змога побачити дивовижний контраст між цими двома містечками.

Волендам не схожий на жодне місце у Нідерландах. Це рибацьке сільце майже весь час було ізольовано. Саме це допомогло їм зберегти свої власні традиції та звичаї.

Упродовж багатьох століть мешканці жили на маленькому клаптику землі вздовж узбережжя моря. Постійні загрози затоплення змусили побудувати височезну дамбу.

Обмеження в розмірі ділянки землі не залишили їм нічого іншого, окрім будувати маленькі будиночки. Не дивлячись на скромні розміри, кожний будиночок має свій садочок, хоч і доволі крихітний.

Наприкінці нашої екскурсії ми обов’язково скуштуємо смачної рибки, адже їх копчений вугор відомий своєю якістю на всю країну. Не менш смачні тут й інші види риби: оселедець, тріска, хек та інші.


Вартість: 
- за групу від 1 до 6 людей € 120, 
- за групу від 7 до 10 людей € 150, 
- за групу від 11 до 15 людей € 180. ⠀
Діти до 8 років - безкоштовно.
Тривалість екскурсії - 2,5-3 години.
У вартість не входить сплата їжі та напоїв