Амстердам Екскурсії

Стежкою Рембрандта

Рембрандт ван Ряйн – чи не найвідоміший нідерландський художник. Його талантом та майстерністю захоплюються й досі. Його техніку вивчають мистецтвознавці та художники.

Marten Soolmans en Oopjen Coppit, Рембрант
Marten Soolmans en Oopjen Coppit, Рембрандт, 1634, Rijksmuseum, Амстердам

Як так сталось що хлопчик з родини млинаря став таким відомим? Як йому вдалось досягти такого рівня майстерності? Ми поговоримо про це на екскурсії, а ще дізнаємось багато деталей його приватного життя. Ми побачимо де мешкав Рембрандт з перших днів приїзду в Амстердам. Дізнаємось деталі знайомства з його коханою дружиною Саскєю. Рідні Саск’ї були проти їх шлюбу. Одна з причин – вони не вірили у справжні почуття Рембрандта і вважали, що вона заслуговує на кращу пару. Не дивлячись на це, вони все рівно одружились і з часом оселились у великому будинку, який ми з вами побачимо.

Rembrandt, Portrait of Saskia van Uylenburgh
Портрет of Saskia van Uylenburgh, Рембрандт, 1633, Rijksmuseum, Амстердам

Ми прогуляємось по Амстердаму і дізнаємось хто були його замовники і який вплив вони мали в місті та в країні. Побачимо де вони мешкали, з ким одружувались та як збагачувались (і за рахунок махінацій також).

  • Рембрандт, Амстердам
  • Рембрандт, Амстердам, прогулянка на човні
  • Рембрандт, Амстердам, канал
  • Рембрандт, Амстердам, канал
  • Рембрандт, Амстердам
  • Амстердам, Рембрандт

У Рембрандта був кращій друг Ян Сікс, який мешкав за два кроки від будинку Рембрандта. Саме Ян був одним з тих, хто дуже сильно вірив у талант свого друга і усіляко його підтримував. Ян був меценатом та колекціонером і зібрав чималу колекцію картин, серед яких також були роботи Рембрандта. Рід Яна Сікса існує і сьогодні. Вони продовжують справу, яку розпочав Ян, і вважаються одним з найкращих знавців техніки малювання Рембрандта. Про Яна та нащадків ми теж поговоримо на екскурсії.

Jan Six - Rembrandt
Портрет Jan Six, Рембрандт, 1654

Замовлення одного групового портрету стало відправною точкою у кар’єрі Рембрандта. Хто ці люди, які дивляться на нас з картини? Чим вони займались? Що такого революційного зробив Рембрандт на картині, чого раніше не придумали інші митці?

Кар’єра Рембрандта, а разом з ним і ціни на його роботу, стрімко йшла у гору, але після смерті Саск’ї все змінилося. Шалена купа проблем  переслідували Рембрандта та його близьких. З часом замовників ставало все менше й менше. Зводити кінці з кінцями було нелегко. Одним з тих, хто завжди підтримував Рембрандта, був його улюблений син Тітус. Не дивлячись на усі негаразди та випробування, які довелось пережити Рембрандту, його син завжди був поруч та підтримував. Коли Тітус виріс і одружився, він переїхав в інший будинок, але це не завадило підтримувати теплі стосунки з батьком. Рембрандт не міг намилуватись успіхам сина. Серед усіх неприємностей та випробувань, Тітус був тим промінцем світла, який його надихав, але доля вирішила, що і цього забагато.

Rembrandt, Рембрандт, Тітус
Titus_at_his_desk, Рембрандт, 1655, Музей Boijmans van Beuningen, Роттердам

В останні роки життя від колишньої відомості та благополуччя майстра нічого не залишилось. Він провів їх у стиснутих умовах, а після смерті не залишив після себе нічого. 

Єврейська наречена, Рембрант
Єврейська наречена, Рембрандт, 1665-1669, Rijksmuseum, Амстердам

Ми поговоримо про те, що сталось з його роботами та відомістю після його смерті? Порозмислимо над питанням чому роботи Майстра сьогодні такі бажанні?


 Вартість: 
- за групу від 1 до 6 людей € 120, 
- за групу від 7 до 10 людей € 150, 
- за групу від 11 до 15 людей € 180. ⠀
Тривалість екскурсії - 2-2,5 години. За цей час ми проходимо приблизно 4 км у зручному для вас темпі.
У вартість не входить сплата їжі та напоїв