Амстердам Екскурсії Музеї

Ряйксмузей. Історія в картин(к)ах.

Історія в картинках — це не просто цікава назва. Ряйксмузей — це справді унікальне місце. Тут можна вивчати мистецтво, побут та звички людей у минулому. Ознайомитись з історією Нідерландів та її найважливішим періодом — Золотим століттям.

Екскурсія в Ряйксмузей – гарна змога дізнатись більше про мистецтво, історію та побут Нідерландів у різні часи.

Ряйксмузей, Рембрандт
Нічна варта, 1642, Rijksmuseum, Амстердам

Ми дізнаємось, що саме приховується під назвою Золоте століття (Золота доба) та як довго воно продовжувалось. Маленька підказка: це століття продовжувалось не сто років.

Проходячи по музею від однієї роботи до іншої, ми дізнаємось про найважливіші історичні моменти. Деякими з них нідерландці пишаються й досі, а деякі хотіли б забути, або хоча б не згадувати. Чому? Що такого сталось? Це все ми побачимо на різних картинах. Кожна з них розповість нам свою унікальну історію.

Ян Асселяйн, Лебідь, що погрожує, 1650, Rijksmuseum, Амстердам

В залах музею зустрінемо найвпливовіших персон того часу. Їх вчинки вражають навіть сьогодні. Хто ці люди? Яку освіту отримали та в яких родинах народились?

Чи мали бідні люди шанс зробити кар’єру? А може їх доля була вирішена ще до народження? На ці питання я також дам розгорнуту відповідь.

Ян Вермеєр, Молошниця, 1660, Ряйксмузей

В ті часи країну ненадовго охопила лихоманка, але вона не мала нічого спільного з фізичним здоров’ям людини. Вже набагато пізніше її охрестили мильною бульбашкою 17 століття.

Ханс Боллонгір, Натюрморт з квітами 1639, Rijksmuseum, Амстердам

На картинах я покажу вам як в ті часи жили багаті та звичайні люди, як розважались та які мали захоплення. Звісно що заглянемо до них у їдальню та побачимо що в них було на столі.

Ян Стейн, Весела родина 1668, Rijksmuseum, Амстердам

Обов’язково завітаємо до гільдії стрільців, які залюбки нам “розкажуть”, яку функцію в місті вони виконували. Запитаємо в них, чи кожен охочий міг стати членом їх гільдії та що треба було зробити, щоб стати її капітаном.

Ми помилуємось дивовижними пейзажами того часу та порівняємо їх з сьогоднішніми. Стоячи перед цими картинами, спробуємо збагнути чи збереглось це місце до наших часів, а може взагалі художник його вигадав.

Хендрік Аверкамп, Зимовий пейзаж 1608 Rijksmuseum, Амстердам

Екскурсія в Ряйксмузей буде цікава усім, бо саме тут зібрана найбільша колекція картин та предметів прикладного мистецтва в країні. Свою розповідь я завжди адаптую під інтереси та вік гостей.


 Вартість: 
- за групу від 1 до 6 людей € 120, 
- за групу від 7 до 10 людей € 150, 
- за групу від 11 до 15 людей € 180.
Діти до 8 років - безкоштовно.
Тривалість екскурсії - 1,5-2 години.
У вартість не входить вартість вхідного квитка.