Екскурсії Заансе Сханс

Неповторний Заансе-Сханс

Які асоціації з’являються у вас в голові коли ви думаєте про Нідерланди? Я впевнена, що, як найменш, одна з них – це млини, а точніше дуже багато млинів.

екскурсія Заансе-Сханс

Колись на території крихітної держави нараховувалось аж 10 тисяч млинів. Сьогодні їх набагато менше, але всі вони старанно зберігаються та охороняються. Екскурсія в Заансе-Сханс – це можливість побачити цих велетнів на власні очі.

Так, в цьому місці ви побачите не один, а цілих сім млинів, що стоять вздовж річки Заанс.

млини Заансе-Сханс

Заансе-Сханс – це не просто музей просто неба. Це унікальне місце і з історичної, і з природної точки зору. Колись, дуже давно, там був болотистий ґрунт. Річка часто виходила з берегів та затопляла усе навкруги.

“Так не годиться!” – подумали місцеві мешканці та побудували дамбу вздовж узбережжя річки. Побудували млини, які відкачали воду. Так з’явились пасовиська для худоби.

Але на цій стороні річки ніхто не мешкав аж до 1947 року, коли був створений Заансе-Сханс. Це була ініціатива групи небайдужих, які мріяли зберегти унікальну архітектуру для нащадків.

екскурсія Заансе-Сханс

Місцина річки Заанс вже багато століть славиться своїми неповторними різноколірними будинками, які щедро прикрашені дерев’яною мережкою. Власники цих будинків дивились на амстердамців, їх заможні та шикарні палаци вздовж каналів, і мріяли й собі таке мати.

В ті часи будинки з цегли, а тим паче з каменю, були дуже коштовними, лише найбагатші могли собі їх дозволити. Інша річ будинок з дерева, а щоб якось наблизитись до амстердамського шику придумали прикрашати їх дерев’яною різьбою.

дерев`яний будинок

Деревина – більш пластичний матеріал для створення прикрас, ніж камінь. Мешканці басейну річки Заанс використовували цю перевагу на повну та не обмежували свою фантазію.

Заансе-Сханс – це не тільки музей просто неба, але ще й місце де працюють та мешкають люди. І це робить його унікальним. Людей, яким поталанило там мешкати, можна вважати щасливцями. На їх місці мріє опинитись багато людей.

будинок в Заансе-Сханс

Під час екскурсії в Заансе-Сханс я розповім вам більш детально про те, як він був створений. Відвідаємо майстерню з виготовлення кломпів, сироварню, млин, перший супермаркет в Нідерландах. Ви також дізнаєтесь про життя та побут мешканців у 17-18 ст.


Вартість: 
- за групу від 1 до 6 людей € 120, 
- за групу від 7 до 10 людей € 150, 
- за групу від 11 до 15 людей € 180.
Більша кількість людей у групі за домовленістю.
Тривалість екскурсії - 2-2,5 години. 
У вартість не входить сплата їжі та напоїв