Екскурсії Лейден

Захоплива історія міста Лейден

Лейден – мальовниче місто, краса якого полонить ваше серце. Одне з найстаріших міст країни, яке має шалену купу приводів для гордощів.

Лейден займає друге місто в країні за кількістю каналів, поступаючись лише Амстердаму. Влітку мости на каналах тонуть у різнобарвних квітах, а мешканці міста серед усього різноманіття відпочинкам обирають кататись на човниках по каналах.

  • Лейден, канали
  • Лейден

Припускають, що місто було започатковано графом Голландії, бо саме тут сходяться три річки в одну. У ті часи контролювати таке водне перехрестя означало гарні прибутки, але й утримати в руках його було теж не так легко. Мешканцям Лейдена приходилось часто боронити себе та місто від ворогів.

Місто розросталось та славилось своїм високоякісним сукном та пивом далеко за межами міста та навіть країни. Влада міста зазвичай швидко реагувала у кризових ситуаціях і робила все аби повернути добробут для містян назад. Але не тільки цим став відомий Лейден!

Саме тут, ще у 1575 році, був започаткований перший університет у Нідерландах. У ньому вчилась велика купа відомих людей: художник Рембрандт ван Рейн, філософ Спіноза, Гуго Гроцій, науковці Лоренц і Ейнштейн, королівські монархи включно з теперішнім королем Вільямом-Олександром та багато інших. Поруч з університетом був розбитий ботанічний сад. Тут, 400 років тому, був посаджений перший тюльпан на території країни.

У Лейдені мешкало багато відомих митців, серед яких Рембрандт, Ян Стейн, Герард Доу, Ян ван Гоєн та інші. Не дивно, що місто подарувало світу стільки видатних митців, бо ж натхнення тут літає у повітрі. Ми пройдемось затишними вуличками та побачимо де мешкали митці, по якім стежкам бігали до школи або ходили до друзів.

Ми також заглянемо у хоф’є, бо таку, чисто нідерландську, дуже особливу архітектуру не можна залишити поза уваги. Ці фантастичні дворики вражають своєю тишею та чарівністю. Зайдемо на поле, де колись тренувалась стрілецька гільдія та дізнаємось, які функції виконувала у місті. Відвідаємо міську ратушу та ринки, дізнаємось хто такі зелені зайчики та наприкінці екскурсії піднімемось на фортецю, з якої відкривається краєвид на місто.


Вартість: 
- за групу від 1 до 6 людей € 120, 
- за групу від 7 до 10 людей € 150, 
- за групу від 11 до 15 людей € 180. ⠀
Тривалість екскурсії - 2-2,5 години. За цей час ми проходимо приблизно 4 км у зручному для вас темпі.
У вартість не входить сплата їжі та напоїв