Ïжа Блог Історія Поради

FEBO – нідерландська мекка

FEBO – одна з найпопулярніших мереж швидкого харчування в Нідерландах.

Одні вважають, що назва цієї компанії складається з двох прізвищ засновників Йохана де Борст (Johan de Borst) та його колеги, й за сумісництвом зятя, Піта ле Фебер (Piet le Feber). Інші стверджують, що назва пішла від пекарні, де колись працював Йохан де Борст. Але і те, і інше – це просто вигадки. В одному з інтерв’ю Де Борст розповів пресі, що пекарня, яку він купив, вже була зареєстрована з цією назвою й він вирішив її залишити.

У 1938 році Йохан де Борст скуштував свій перший крокет в Амстердамі та згадом картоплю-фрі у Гауді. Скоріш за все, крокет та фрі йому дуже сподобались. Адже саме ці продукти пізніше повністю змінили його життя. 

крокет в автоматі, фото Het Parool

У 1941 році він відкриває свою першу пекарню, де виготовляє та продає хліб та кондитерські вироби. По закінченню Другої світової війни розширює асортимент та розпочинає продаж крокетів, виготовлених за власним рецептом. Вже у 1950 році його крокети здобули шалену популярність серед населення.

клієнтки наприкінці 40-х років
Клієнтки наприкінці 40-х років

Через десять років Йохан де Борст продає свою пекарню, перероблює одну з кімнат у власному будинку під буфет-автомат та починає виробляти виключно крокети та картоплю-фрі.

Йохан де Борст завзято працював і вимагав гарних манер від своїх підлеглих. Він негайно звільняв працівника тільки за те, що той звертався до покупця на “ти”.

Через декілька років відкриває новий філіал та переносить виробництво у північну частину Амстердама. З 1975 року компанія починає співпрацювати з іншими підприємцями та видавати їм франшизу. 

febo

За дуже короткий час компанія FEBO стає відомою по всій країні. Крім того, вони постійно працюють над збільшенням асортименту. З’являються гамбургери та молочні коктейлі, курячі крильця та ніжки гриль, рулети, сирні палички та, звісно що, бітербален (bitterballen).

Сьогодні компанією керує онук Йохана – Деніс де Борст. Торгова мережа FEBO налічує 66 буфетів по всій країні.

Dennis de Borst, febo
Деніс де Борст

Мережа працює щодня з самого ранку до пізньої ночі. В той час коли кухня у більшості ресторанів та барів вже зачинена, FEBO залишається чи не єдиним місцем, де можна купити гарячу їжу за невеликі гроші.

асортимент