Поради Що вiдвiдати

Що подивитись у Нідерландах у першу поїздку?

Нідерланди – фантастична країна для туризму. У кожному населеному пункті є що подивитись, а концентрація музеїв, замків та парків привід для заздрощів багатьох країн. Як не розгубитись в цьому різноманітті, особливо коли відвідуєш країну вперше?

ТОП-10 місць, які я раджу подивитись у Нідерландах у свою першу поїздку.

1. Парк квітів Кейкенхоф – по-справжньому фантастичне і казкове місце. Так, в цьому парку дуже багатолюдно, але той недивне, адже її мріють побачити мільйони. Ідеально приїжджати у парк або зранку, як парк тільки відкрився, або вже після 16.00, коли натовп помітно зменшується. Парк працює тільки 2 місяці на рік: з 20-х чисел березня і по приблизно 10 травня. Точні дати перевіряйте на сайті.

  • парк Кейкенкоф, парк квітів, Кейкенгоф, тюльпані, гіацинт
  • парк Кейкенкоф, парк квітів, Кейкенгоф, тюльпані, гіацинт, подивитись у Нідерландах

2. Поля квітів. Кейкенхоф – це дивовижно, але поля це зовсім інше. Ходити по полях заборонено! Знаю, що дуже хочеться (сама цього дуже хочу!), але давайте поважатиме приватну власність та роботу фермерів.

  • поле квітів, квіткове поле, поля тюльпанів, Нідерланди, Голландія, подивитись у Нідерландах
  • поле квітів, квіткове поле, поля тюльпанів, Нідерланди, Голландія

3. Харлем – старовинне місто, яке було засновано набагато раніше, ніж Амстердам. Мальовничі вулички та канали, тихі дворики зі старовинною архітектурою, а ще величезний млин у самому центрі міста.

Нідерланди, Голландія, гід Нідерланди, гід Харлем, українськомовний гід Нідерланди, подивитись у Нідерландах

4. Замок De Haar хоч і “новобудова”, але неймовірно гарний. За романтикою та за інстаграмними картинками усі туди. Завдяки збереженим ескізам та малюнкам цей замок був відбудований з руїн у 19 столітті.

замок Де Хаар, українськомовний гід Утрехт, україномовний гід Нідерланди, подивитись у Нідерландах

5. Заансе Сханс – це туристична мекка, але пропустити таку красу не можна! Враховуйте що вдень тут може бути дуже багатолюдно, особливо квітні та травні у сонячну погоду. Теж раджу приїжджати сюди зранку або вже після обіду. Більшість крамниць та музеїв відкриті з 9 до 17.

українськомовний гід Заансе Сханс, млини Нідерланди, Заансе Сханс, Zaanse Schans

6. Амстердам. Столиці Нідерландів варто присвятити хоча б пів дня, щоб хоч трохи відчути його атмосферу. Звісно цього часу недостатньо навіть щоби обійти старовинний центр, але навіть за цей короткий час можна багато чого побачити й дізнатись на моїх екскурсіях.

україномовний гід Амстердам, канали Амстердам, Амстердам, українськомовний гід Амстердам, Нідерланди, Голландія

7. Делфт – настільки затишний, що дивуєшся, як таке можливо. Більшість туристів, які приїжджають сюди обмежуються маршрутом вокзал – площа Ринок і назад. На решті вулиць і каналів може взагалі не бути нікого, окрім вас.

україномовний гід Делфт, україномовний гід Голландія, Амстердам, подивитись у Нідерландах

8. Утрехт  – унікальне місто з його дворівневими каналами. Навіть у пік сезону в ньому набагато спокійніше, ніж в Амстердамі. Місто Утрехт існує вже дві тисячі років!

україномовний гід утрехт, україномовний гід Амстердам, Нідерланди, канал

9. Музей просто неба Zuiderzeemuseum – чудовий спосіб хоча б трохи зрозуміти нідерландців та їх культуру. Працівники музеїв у Нідерландах – боги сторітелінга, тому нудно не буде, це 100%. 

музей Нідерланди, Голландія, подивитись у Нідерландах

10. Національний парк Zuid Kennemerland, який знаходиться поруч з Харлемом. Фантастичні дюни, яким вже більше ніж десять тисяч років. Сьогодні велика частина дюн вкрита змішаним лісом і важко уявити, що це все росте на бідному піщаному ґрунті.

природа Нідерланди, заповідник Нідерланди, національний парк Нідерланди, подивитись у Нідерландах

Щоб побачити більше та не витрачати час на підготовку поїздки можна звернутись до мене. Я розроблю програму під ваші вимоги та побажання. Опис готових екскурсій можна побачити тут.