Поради Що вiдвiдати

Що відвідати в Амстердамі безоплатно?

В Амстердамі купу всього можна побачити або зробити безоплатно. Дев’ять місць, які можна відвідати в Амстердамі безкоштовно.

Stadsarchief (міський архів) спочатку був головним офісом Нідерландського торгового товариства. Пізніше тут знаходився банк і для його потреб було створено не тільки підземні сейфи, а й прорито тунель під каналом. Цей тунель зберігся до наших часів, хоча прохід в нього закладений цеглою. Сейфи у підвалі відкриті для публіки. Тут же виставлений пергамент із правами міста, який Амстердам отримав аж о 1275 році!

безоплатно Амстердамі

В музеї сиру (Prinsengracht 112) можна дізнатися про технологію та історію нідерландського сиру, який виробляють вже понад 600 років. Тут же його можна скуштувати та придбати у магазині.

музей сиру Амстердам, гід Амстердам, гід Нідерланди

Фабрика алмазів Gassan (Tolstraat 127) розташована у центрі міста. Їх досвідчені гіди проводять екскурсії з виробництва для всіх охочих абсолютно безоплатно(!). Прикраси та годинники цієї фабрики цінуються у всьому світі за їх високу якість.

ювелірна фабрика Gassan, україномовний гід Амстердам

Затишний дворик Begijnhof (Begijnhof 1). Бегінаж – це внутрішній дворик, який ховається за непримітною брамою 14 століття. Колись тут мешкали бегінки (релігійна течія), а сьогодні звичайні амстердамці.

безкоштовно Амстердам, українськомовний гід Нідерланди

Прихована церква De Pappegaai скромно стоїть на вулиці Kalverstraat, 58. Тисячі приїжджих проходять повз неї, не помітивши, і дарма! Увійти варто хоча б для того, щоб переконатися, що за вузьким, дуже скромним, фасадом знаходиться простора церква. Колись вона була прихована від очей, адже католицтво з кінця 16 ст. не віталося у протестантських Нідерландах.

церква Амстердам, Амстердам, екскурсія Амстердам

Від залізничного вокзалу Amsterdam Centraal у різні частини міста відправляються пороми (Veerpont). Поїздка триває від 2 до 15 хвилин в один бік і кататися можна скільки завгодно. Чудовий краєвид на місто з води гарантований.

Що відвідати безоплатно в Амстердамі?
кораблик Амстердам, екскурсія Нідерланди

Сади державного музею Rijksmuseum (Museumstraat 1). Квіти, фонтани та стільці у затишній тіні дерев.

Ряйксмузей, музей Амстердам, екскурсія в музеї Амстердам

Дах дитячого наукового музею NEMO (Oosterdok 2) відкритий щодня. Навесні тут цвітуть тюльпани, а влітку працює фонтан. Звідси відкривається фантастична панорама на місто.

музей NEMO, екскурсії Нідерланди

Центральна бібліотека Centrale OBA (Oosterdokskade 143) відкрита для усіх охочих. На останньому поверсі є затишна кав’ярня та панорамний краєвид на місто.

центральна бібліотека Амстердам, панорама Амстердама

Vondelpark (парк Вондела) – один з найстаріших парків міста, був розбитий ще у 19 столітті в англійському стилі. Сьогодні це улюблене місце відпочинку молоді, родин з дітьми та літніх людей. Мешканці та гості міста люблять займатись у ньому спортом. Є великий дитячий майданчик, розаріум та декілька кав’ярень.

Vondelpark, парк Вондела, побачити в Амстердамі

Museumplein – Музейна площа недарма отримала таку назву, адже на ній зібралось шість музеїв. Ця площа – улюблене місце відпочинку для молоді, де вони часто збираються на пікнік, або просто повалятись на траві чи пограти у м’яч.

Музейна площа, музей ван Гога, Стейделекмузей