Готовi маршрути Поради

Ідеальний маршрут по Амстердаму

Що робити та куди бігти, щоб встигнути побачити максимум за один день. Підготувала для вас готовий маршрут, який суттєво допоможе зекономити час підготовки до подорожі й під час прогулянки. Даний маршрут по Амстердаму був протестований різними людьми, та отримав купу позитивних відгуків.

Амстердам що подивитись, маршрут по Амстердаму
Головний вокзал Амстердаму

Розпочнемо прогулянку від залізничного вокзалу Amsterdam Centraal та відразу відправимося у найстарішу частину міста De Wallen. Наш шлях розпочнеться з вулиці Zeedijk. Перший бар зліва від вас – це бар  ‘t Aepjen, один із двох уцілілих дерев’яних фасадів Амстердаму 16 століття. Йдемо далі й на мосту праворуч бачимо вежу Oude kerk (Стара церква), що стоїть за наступним мостом. Саме там знаходиться район Червоних ліхтарів. Так, це район, а не одна вулиця, як часто думають люди. Повертайтесь сюди, коли вже стемніє.

гід Амстердам, українськомовна екскурсія Амстердам
‘t Aepjen

Прямуючи по Zeedijk потрапляємо у китайський квартал, що з’явився тут 100 років тому. Саме тут знаходиться найбільший Буддійський храм у Європі. Вхід вільний.

Пройшовши трохи вийдемо на площу Nieuwemarkt, де стоїть de Waag (Вагова), найстаріша будівля Амстердаму. Ця будівля була побудована наприкінці 15 століття. Своєю незвичною формою багатьом нагадує замок, але це лише Вагова.

маршрут по Амстердаму, що подивитись Амстердам, українськомовний гід Нідерланди
площа Nieuwemarkt

Прогуляємось вулицею Sint Antoniesbreestraat і вийдемо на кам’яний міст, який нідерландці називають шлюзом Св. Антонія. Справа втому, що це не просто міст, але й справжній шлюз, який і досі функціонує. На мою думку, найкраща фотолокація міста! Милуємося вежею, чорним будиночком сторожа (праворуч від шлюзу). Розвертаємось. Будинок із зеленими віконницями – це будинок художника Рембрандта ван Рейн. Тут він створив багато шедеврів, злетів на вершину слави та впав із неї.

достовидність Амстердаму, пам'ятки архітектури
шлюз Святого Антонія

Подолавши 100 м по вулиці Sint Antoniesbreestraat, опинимося біля найбільшої синагоги Європи – Португальської синагоги, яка стоїть по центру Єврейського кварталу.

Попрямуємо до мосту Staalmeestersbrug. З нього відкривається ще один фантастичний краєвид на церкву. Це одна з найулюбленіших локацій не тільки туристів, а й молодят.

маршрут Амстердам, українськомовний гід Амстердам, інсталокації Амстердаму
міст Staalmeestersbrug

Вулиця Staalstraat виводить нас на наступний міст Aluminiumbrug. Ліворуч по іншу сторону каналу стоїть готель Doelen. Підніміть голову вверх і побачите великі фігури стрільців. Колись на цьому місті стояла будівля Гільдії стрільців. Рембрандт написав свою “Нічну варту” на замовлення саме для цієї гільдії.

Переходимо по мосту та заходимо в арку, яка веде нас у напрямку вулиці Grimburgwal. Ще одна гарна фотолокація на каналах та мальовничий краєвид на місто. Йдемо далі по Oude Voorburgwal десь метрів 150. Зліва бачимо два чорні будинки – тут був відкритий Перший у світі банк-ломбард на початку 16 ст. Повертаємо за ним ліворуч і по провулку виходимо на широку вулицю Rokin. Тепер повертаємо праворуч і за пару хвилин опиняємось на головній площі міста – Dam (Дам).

  • канали Амстердаму, україномовний гід Амстердам
  • площа Дам, інсталокації Амстердаму, маршрут по Амстердаму, українськомовний гід по Нідерландам

Пройшовшись вулицею Kalverstraat, опинимося біля прихованої церкви De Papegaai. Складно уявити, що за таким вузьким фасадом на багатолюдній вулиці ховається затишна церква.

Вирушаємо далі до Begijnhof. Не пропустіть поворот в провулок Begijnensteeg, який і веде до Бегінажу.

Бегінаж, дворики Амстердаму, прогулянка Амстердам
Бегінаж

Тепер відвідаємо квітковий ринок, який розташований на каналі Singel. Заходимо у сирний магазин, на верхньому поверсі якого розташований мінімузей. В ньому можна дізнатись про технологію виготовлення твердого сиру та зробити гарні світлини у традиційних дерев’яних чоботах – кломпах та з головкою сиру.

нідерландський сир, голландський сир, мухей сиру
музей Сиру, фото з інтернету

Далі відправляємось на Museumplein (Музейну площу). Відомі на весь світ Rijksmuseum (Ряйксмузей) та музей ван Гога знаходяться саме тут. Квитки в музей ван Гога продаються тільки онлайн і заздалегідь.

Амстердам, Музейна площа, Нідерланди, гід Нідерланди
Музейна площа

Після Музейної площі йдемо до парку Вондела (Vondelpark). Не раджу намагатися обійти його весь. Краще знайти гарне місце та відпочити, саме так роблять місцеві. Парк Вондела – це фантастичне місце для пікніка.

Що відвідати безоплатно в Амстердамі? Vondelpark, парк Вондела
парк Вондела, фото з інтернету

Перепочивши прогулюємося у напрямку залізничного вокзалу Амстердаму вздовж каналів Singel, Herengracht, Keizergracht, Prinsengracht, які були прориті паралельно. Ця частина міста мала попит серед багатих торговців. Будівництво своїх міських палаців вони замовляли у найкращих архітекторів країни. Раджу гуляти по цім каналам змійкою і на кожному мосту переходити на паралельний канал.

канали Амстердаму, інсталокації, маршрут по Амстердавму
Herengracht

Біля вокзалу сідаємо на туристичний прогулянковий кораблик. Години на ньому буде цілком достатньо. Також можна поплавати на поромі. Вони відправляються з іншої сторони вокзалу. На ньому можна переїхати на інший берег het IJ, звідки відкривається неймовірний краєвид на місто або на захід сонця над містом біля музею Eye filmmuseum.