Гауда – неймовірно атмосферне місто зі старовинними будівлями та мальовничими каналами. Тихі вулички та фантастичні краєвиди не залишать вас байдужими до цієї краси. У Середньовіччі Гауда була важливим економічним центром, але у 16 столітті програла в цій битві Амстердаму, але не програла йому у мальовничості та затишності.
Готовий маршрут по Гауді допоможе побачити усе найважливіше. Приїхавши потягом у Гауду, відправляємось у старовинний центр. Спочатку доходимо до моста Kleiwegplein і йдемо далі по вулиці Kleiweg поки не вийдемо на головну площу міста – Markt (Ринок). Форма площі нагадує трикутний шматок сиру, але це чиста випадковість.

В самому центрі площі стоїть міська Ратуша у готичному стилі. В такому стилі у Нідерландах до наших часів збереглось не так багато будівель.

Тут же, на площі, знаходиться Вагова.
Та одна з кондитерських, а саме Kamphuisen, де і сьогодні виготовляють та продають стропвафлі. Історію виникнення цих вафель можна знайти тут. Завітайте до них. Їх вафлі дуже смачні.

Вирушаємо далі до церкви Святого Яна й обходимо її по вулиці Achter de Kerk. Тут ми побачимо браму Святого Лазарія – вхід в колишній лепрозорій. Місце, в якому доживали своє життя хворі на лепру та інші небезпечні хвороби. Брама веде до затишного дворика музею Гауди.

Йдемо далі, і за церквою заходимо у маленький сквер зі скульптурами Еразмуса та інших відомих мешканців Гауди.
На перехресті Molenwerf та Spieringstraat з однієї сторони бачимо високу будівлю з червоної цегли зі сходовим фронтоном – це колишній Будинок сиріт. Сьогодні тут розташований бутік-готель та ресторан.А з іншої сторони довга біла будівля – це будинок для літніх людей Willem Vroesenhuys.
Йдемо далі по Molenwerf до каналу Haven і далі вздовж нього поки не вийдемо до річки Hollandsche IJssel. Прям на каналі стоїть старовинна та, в минулому, дуже важлива будівля для міста – Het Tolhuis (Митний будинок). Саме тут був вхід в місто і за прохід спочатку треба було сплатити мито.

По Veerstal виходимо до шлюзу Mallegasluis на штучно утвореному озерці. Сьогодні тут знаходиться відкрита експозиція кораблів музею, а в теплу погоду можна побачити як різні човни проходять через шлюз.
Йдемо далі та по вулиці Korte Raam виходимо на вулицю Peperstraat і рушаємо далі. Дійшовши до Hoge Gouwe бачимо Рибні ряди. Саме тут колись продавали свіжу рибу, включно з лососем.

Відправляємось далі вздовж каналу, милуємось католицькою церквою De Gouwekerk, а поруч з мостом Святого Йоса (Sint Joosbrug) бачимо ще дві церкви – лютеранську та католицьку. Йдемо далі вздовж каналу до маленького зеленого будиночка. Тут жив та працював шлюзовий вахтер. Саме звідси відправлялись баржі в Амстердам.

Переходимо канал по мосту і вирушаємо далі вздовж іншого каналу Turfmarkt. Помітили наскільки високо тут стоїть вода. Може здатись, що вода ось-ось вийде з берегів, але це не так. Рівень води у Нідерландах дуже серйозно контролюється, тому все безпечно. Йдемо до самого кінця каналу і знов виходимо на вулицю Kleiweg. Тепер прийшов час десь присісти та відпочити.

Мене завжди можна віддячити за готовий маршрут по Гауді зробивши донат. Для цього можна натиснути кнопку нижче або через PayPal. Посилання на PayPal або з правої сторони екрану (на комп’ютері), або внизу сторінки (на смартфоні).