Поради Що вiдвiдати

Дні культурної спадщини

Яка культурна подія в Нідерландах найпопулярніша? Якщо на думку спав Прайд, День Короля тощо, то мушу розчарувати. Найбільша культурна подія в країні — це Open Monumentendag, що перекладається, як Дні культурної спадщини. 

Що це таке?

Це в прямому сенсі свято в усій країні. Так, для багатьох людей це одна з найкращих подій та можливостей, на яку вони чекають цілий рік. В ці дні тисячі пам’ятників архітектури відчиняють свої двері для усіх охочих. Відвідати їх можна абсолютно безкоштовно.

хліб в пекарні за рецептом 17 ст
Хліб в пекарні за рецептом 17 ст.

Щороку близька п’яти тисяч будівель відчиняють свої двері для того, щоб дати можливість усім зацікавленим помилуватись інтер’єром, внутрішнім садочком, дізнатись історію споруди та таке інше. Упродовж цих днів по всій країні проводиться 1 000 мінівистав та концертів одночасно!

Вперше ця подія відбулась аж у 1985 році у Франції та мала шалений успіх. Тому влада Нідерландів вирішила не відставати від французів, і вже у вересні 1987 року провела подібний захід.

Державна влада не стала обмежуватись тільки Амстердамом, а відразу провела захід на території усієї країни та відкрила для відвідування купу веж, які зазвичай стоять зачинені. Усім охочим запропонували піднятись сходами нагору та помилуватись незрівнянними краєвидами. Така ідея дуже сподобалась людям і це не дивно. Адже коли ще випаде змога піднятись над містом та роздивлятись його?

будівля управління провінції Північна Голландія гід Амстердам
Будівля управління провінції Північна Голландія

Відтоді цей захід проводять щороку, і в цьому році він відбудеться вже у 36(!) раз. Майже півтора мільйона людей по всьому королівству відвідують це свято. І за таку чудову можливість ми маємо подякувати вісімнадцяти тисячам волонтерів.

Дні культурної спадщини у Нідерландах проходять у другі вихідні вересня. Цього року свято випадає на 9 та 10 вересня. В ці дні ви зможете побачити шалену кількість пам’ятників архітектури та ландшафту, які упродовж року стоять зачинені для публіки. 

хофьє in den Groenen Tuin Харлем
гід Нідерланди
Хофьє in den Groenen Tuin Харлем

Ще ніколи не брали у цьому участі та не знаєте з чого почати?

Раджу відкрити сайт події, ввести назву міста (або муніципалітету) та подивитись, які будівлі будуть відкриті в ці дні. В деякі місця можна потрапити тільки по запису (наприклад, піднятись на вежу церкви), тому краще не відкладати планування на останній день, бо може бути запізно.

Що обрати з цього різномаїття? 

Головне не намагайтесь охопити усе за один день.  Якщо ви пішки, то краще зосередитись на будинках, які розташовані поруч. Не встигли відвідати все, що хотілось – тоді доведеться зачекати до наступного року.