Блог Поради Природа Чим зайнятись з дітьми Що вiдвiдати

Сади замку Арсен

Мальовнича краса і не в далекій Італії, а тут – в Нідерландах! А якщо казати точніше, то в провінції Лімбург.

замок Арсен

На півночі провінції, є невеличке містечко з загадковою назвою Арсен (наголос на á), яке існує вже більше тисячі років.

Вже на початку 14 ст. був побудований величезний замок за наказом Елізабет ван Стрален. На початку 16 ст. він був знищений і сьогодні про цю будівлю нагадують лише руїни. У середині 17 століття був побудований новий замок, а поруч з ним розбиті великі сади у французькому стилі.

  • замок Арсен
  • замок Арсен
  • замок Арсен

Площа цього парку 32 гектари. Своїм розміром він ен поступається всесвітньо відомому парку квітів Кейкенхоф. Сади Арсена поділені на 15 тематичних садів. Серед них розарій, в якому росте вісім тисяч квітів, тропічний сад, італійська садиба, азійська та бамбукові садочки, а ще сад каменів, кактусів та пальм. Такого різноманіття рослин більше не має жоден сад Європи!

В саду у французькому стилі є своя алея закоханих, яка була створена ще у 18 ст. Англійські сади дуже легко впізнати за натуральністю. Гуляючи тут час від часу натикаєшся на водоспади, грот та озера. Важко уявити, що це все було створено руками людини.

замок Арсен, лелека

Цей парк став улюбленим місцем для проведення різних заходів. І недаремно, бо вже декілька років поспіль сади Арсена називають найкращим місцем для відпочинку в провінції Лімбург.

На території парку також проводять різноманітні концерти та фестивалі. Найвідоміший з них – це фестиваль ельфів  ELFIA ARCEN, куди приїжджають усі охочі звідусіль. Цього року фестиваль пройде 16 та 17 вересня.

замок Арсен, фонтан

Сади відкриті з квітня по кінець жовтня. Його робітники роблять усі можливе (та неможливе також) аби упродовж цих місяців в парку було неймовірно красиво та цікаво. Сам замок також відкритий для відвідування.

Графік роботи
Щодня з 10 до 18, окрім п’ятниці та неділі до та після фестивалю ельфів.

Квитки
Діти до 3 років безкоштовно
Діти до 17 років – 9,95€ (або 9,50€ онлайн)
Дорослі – 19,95€ (або 18,95€ онлайн)
Є також квитки для родин з дітьми від 35,00€
Паркування – 6,00€ за цілий день

Як дістатись?
Адреса парка Lingsforterweg 26, 5944 BE Arcen
Найкраще Їхати автівкою, тому що в Арсен не ходять потяги. Поруч з замком є велика стоянка для відвідувачів парка.
Громадським транспортом. Потягом до станції Venlo і далі автобусом №83, який їде до Наймегена до зупинки Koestraat в м. Арсен. Від зупинки до замка декілька хвилин пішки.