Ïжа Поради

Пофферчьєс – традиційний десерт у Нідерландах

Пофферчьєс – десерт, який у Нідерландах люблять всі, або майже всі. Цей простий смаколик приходиться до смаку і місцевим, і гостям країни.

Пофферчьєс – це невеликі оладки розміром до 4 см у діаметрі, по центру вони мають більш пишну форму, ніж по краях. Спробувати їх можна у різних містах Нідерландів. Часто вони продаються на ринках, як вулична їжа.

Історія їх виникнення до кінця незрозуміла. В інтернеті можна знайти декілька версій. Припускають, що їх вигадали у монастирі ченці. На це натякає первинна назва цієї страви – broedertjes (з нідер. – брати). Є ще теорія, що цю страву принесли з собою солдати армії Наполеона. Проте пофферчьєс готували у Нідерландах ще задовго до приходу французької армії. Третя версія виникнення – це випадковість. Згідно з якою грудка тіста впала на розігріту пательню. Її скуштували та були вражені приємним смаком.

пофферчьєс, оладки

Нідерландські історики також припускають, що різні варіанти рецептів пофферчьєс виникли незалежно один від одного у різних країнах. І, як на мене, це пояснює їх розповсюдженість по світу. Головними складовими традиційних нідерландських пофферчьєс є суміш пшеничного та гречаного борошна з додаванням дріжджів.

Класичний рецепт пофферчьєс

125 г пшеничного борошна
125 г гречаного борошна
1 яйце
250 мл води
250 мл теплого молока
8 г сухих дріжджів
100 г вершкового масла
дрібка солі
сковорода для пофферчьєс (але можна і без неї).

Борошно просіяти у миску. У теплому молоці розчинити дріжджі та залишити на 5 хвилин. За цей час на поверхні молока мають утворитись бульбашки. Окремо розтопити половину вершкового масла.

У борошно додати воду і перемішати до однорідної маси. Потім додати тепле молоко з дріжджами,  знов усе ретельно перемішати та посолити. У тісто додати розтоплене вершкове масло і перемішати до однорідності.

пофферчьєс, десерт Нідерланди

В окремій посудині збити яйце і потроху додати у тісто. Знову усе добре перемішати. Накрити плівкою та поставити на 30 хвилин у тепле місце.

Гарно розігріти сковороду для пофферчьєс, змастити її вершковим маслом і налити тісто. Обсмажити пофферчьєс з двох боків. Посипати цукровою пудрою і подавати зі шматочком вершкового масла.

пофферчьєс, традиційний десерт у Нідерландах, гід Амстердам

Немає спеціальної сковороди? Не проблема! У мене для вас є гарний лайфхак, яким користуються нідерландці.

Беремо пляшку від кетчупу, в кришці якої є отвір. Наливаємо туди тісто і через отвір на кришці наливаємо тісто на звичайну сковорідку. Обсмажуємо з двох боків та подаємо з цукровою пудрою та шматочком вершкового масла.

Смачного!