Архітектура Блог Природа

Дрейфувальне місто

Уявіть, ви летите над відкритим морем та якось вдалині бачите щось дуже схоже на острів. Наблизившись, ловите себе на думці, що це не острів, а справжнє місто з житловими будинками, інфраструктурою, вітряками та автодорогами, яке дрейфує на поверхні води. Місто, яке є не тільки екологічно сталим, але й на повному самоутриманні.

Дрейфувальне місто – казочка для малят? Футуризм? Ні, це справжній проєкт міста майбутнього. Недавно я розповідала про дрейфувальний павільйон, який розробила компанія Blue21. Якщо ви пропустили цей пост, то ось пряме посилання.

Цей павільйон — це лише один з невеличких кроків їх амбіційного плану будування островів для поселень або, навіть, невеликих міст. За проєктами цієї фірми в Амстердамі вже побудовані цілі плавучі вулиці та вже наступного року я почну проводити там групові екскурсії.

Проблема підвищення рівня води в морі стала для нас вже дуже реальною та неминучою. Хтось панікує та планує забратись якомога далі від води або повище в гори. Нідерландці йдуть іншим шляхом та шукають можливості підлаштуватись під зміни довкілля. Саме так виникла ідея дрейфувального міста.

Саме місто буде складатись з понтонів, які будуть будуватись на суходолі та спускатись на воду. Понтони будуть скріплені між собою, а також міцно прив’язані до дна за допомогою кабелів. Розмір кожного – 250 х 250 метрів або 500 х 500 метрів. Понтон має бути доволі великим, щоб  нейтралізувати невеликі коливання поверхні моря, але з іншого боку завеликі понтони стають вразливі під час сильного шторму.

Так, а якщо шторм?! Як захиститись від нього у відкритому морі? Ці всі питання також ставлять собі й науковці. Наразі розглядають різні варіанти вирішення цього. Наприклад, будувати захисний пірс по краю острова, або будувати інші невеличкі острови з захисними дамбами, які будуть дрейфувати навколо острова.

У квітні 2019 року Всесвітня організація ООН також проявила свій інтерес стосовно дрейфувальних островів. За її сприянням зараз проходять ще більш детальні дослідження цієї ідеї. Вони розглядають можливість будувати невеличкі поселення на так званій “тихій” воді — бухти, річки, фйорди. Це значно здешевлює будівництво та полегшує сам процес реалізації.

Компанія Blue Revolution ці роки плинно працює над реалізацією проєкту населених пунктів на воді. Дрейфувальне місто стає все більш реальним.


Про інші фантастичні проєкти, які вже реалізовані у Нідерландах:
* Заповідник de Marker Wadden на штучному суходолі
* Хмарочос Binck Blocks у Гаазі