Мистецтво Поради Природа Чим зайнятись з дітьми Що вiдвiдати

ТОП-12  найвидатніших парадів в Нідерландах

Багато хто вважає, що квіткова краса в Нідерландах буває тільки у квітні. І це цілковита помилка!

Нідерланди – країна, в якій проводиться найбільша кількість квіткових парадів у світі! У 2021 році нідерландська культура проведення парадів була внесена ЮНЕСКО у перелік культурної нематеріальної спадщини людства. Усього в Нідерландах проводиться 35 різноманітних квіткових парадів: великих та маленьких, на воді та на землі. 11 з них внесені у реєстр нематеріальної спадщини країни. Щороку у кожного параду є тема, згідно з яким і прикрашають платформи. Паради розпочинаються у квітні та тривають аж до жовтня!

Квітень
Bloemencorso Bollenstreek проходить у третій тиждень місяця. У параді бере участь понад 50 різноманітних платформ. Парад розпочинається в Ноордвяйк і фінішує у Харлемі.

Bloemencorso Bollenstreek

Червень
Varendcorso проходить у третій повний тиждень місяця. В цьому параді бере участь більш ніж 40 квіткових інсталяцій на баржах та човнах. Його маршрут пролягає від Маассляус, Влаардінген, Делфт і закінчує у Гаазі. У 2023 році він вперше проходив на каналах Гааги та полонив серця мешканців та гостей міста. Цей парад відвідує понад пів мільйона глядачів!

Серпень
Bloemencorso Sint Jansklooster проходить у маленькому містечку Сінт Янсклостер. 2023 року парад пройде 55 раз! Щороку організатори параду дивують своєю фантазією та майстерністю. Це фантастичне дійство з велетенськими скульптурами. Парад відбувається у третю п’ятницю та суботу серпня.

Sint Jansklooster corso
Sint Jansklooster, Overijssel, Corso Sint Jansklooster
(фото з сайта параду Corso Sint Jansklooster)

Gondelvaart Giethoorn проходить на каналах мальовничого Ґітхорна! Парад проходить ввечері, що робить дійство ще більш казковим. Цей парад відбувається вже понад 90 років! Щороку його відвідують 10 000 гостей. Цей захід відбувається в останню суботу серпня.

gondelvaart giethoorn
Giethoorn, Overijssel, Gondelvaart Giethoorn (фото Hank Prinsen)

Volksfeest Winterswijk святкують цілих п’ять днів! У середу на вулицях містечка розпочнеться монтаж скульптур і всі охочі можуть в цьому допомогти. Парад проходить в останню п’ятницю та суботу вересня. Головне дійство та великий парад проходять у суботу.

Corso Volksfeest Winterswijk
Winterswijk, Gelderland, Volksfeest Winterswijk (фото Henk Kohsiek)

Corso Vollenhove – парад з найбільшими інсталяціями на платформах зроблених з квіток жоржини. У такому вигляді проходить вже більше ніж 50 років, хоча перші спроби проведення параду були понад 100 років тому! Парад проходить в передостанню суботу серпня.

Bloemencorso Vollenhove
Vollenhove, Overijssel, Corso Vollenhove (фото з сайту Immaterieel Erfgoed)

Вересень 
Bloemencorso Eelde проходить вже майже 60 років. Щороку його відвідують понад 50 000 глядачів. Платформи на цьому параді прикрашені жоржинами й також ягодами, насінням, овочами, листям та гілками. Відбувається у перші вихідні вересня.

Bloemencorso Eelde
Eelde, Drenthe, Bloemencorso Eelde (фото з сайту параду Bloemencorso Eelde)

Bloemencorso Zundert –  найбільший квітковий парад у світі та найстаріший в Нідерландах! Він проходить вже майже 90 років. Щороку його відвідує більш ніж 70 000 глядачів. І воно того варте! В параді бере участь 20 платформ, але вони просто гігантські. Цей парад відбувається у першу неділю та понеділок після неї, але найголовніший парад проходить саме у неділю!

corsozundert
Zundert, Noord-Brabant, Bloemencorso Zundert (фото Erwin Martens)

Bloemencorso Lichtenvoorde – ще один парад розмах якого вражає! На параді можна побачити 18 гігантських скульптур, що рухаються, та десятки маленьких платформ. Захід проходить у другу неділю вересня.

Bloemencorso Lichtenvoorde
Lichtenvoorde, Gelderland, Bloemencorso Lichtenvoorde (фото з сайту Immaterieel Erfgoed)

Corso Valkenswaard – це ще один парад фантастичних скульптур з жоржини. Для створення скульптур використовується 2,5 мільйони квіток! Цей захід відбувається кожну другу неділю вересня.

Corso Valkenswaard
Valkenswaard, Noord-Brabant, Corso Valkenswaard (фото Fotopersburo van de Meulenhof BV)

Tiel Fruitcorso – особливістю цього параду є те, що інсталяції зроблені не з квітів, а фруктів та ягід! Проходить у треті вихідні вересня плюс понеділок, але головний парад відбувається у суботу. Регіон Бетюве – це фруктова долина Нідерландів, тому вибір продукту був очевидним.

Tiel Fruitcorso
Tiel, Gelderland, Fruitcorso (фото Jan Bouwhuis)

De Gondelvaart op wielen проходить у маленькому містечку Дрогехам, що напівночі країні. Цей парад проходить ввечері, коли на вулиці вже стемніло. Усі платформи підсвічуються і це виглядає неймовірно. Проходить четвертий тиждень вересня (п’ятниця та субота).

Drogeham De Gondelvaart op wielen
Drogeham, Friesland, De Gondelvaart op wielen (фото Janine Frankes)
УВАГА!
Відвідування більшості парадів платне. На деякі заходи квитки продаються тільки онлайн! Перевіряйте інформацію на сайті параду заздалегідь. 

Розклад квіткових парадів у 2024. 

 • 20/04 – 21/04 Bloemencorso Bollenstreek 
 • 21/06 – 23/06 Varendcorso
 • 16/08 – 17/08 St. Jansklooster, Overijssel 
 • 31/08 Giethoorn, Overijssel
 • 29/08 – 01/09 Winsterswijk, Gelderland
 • 24/08 Vollenhove, Overijssel
 • 31/08 – 01/09 Eelde, Drenthe
 • 01/09 – 02/09 Zundert, Noord-Brabant
 • 08/09 Lichtenvoorde, Gelderland 
 • 15/09 Valkenswaard, Noord-Brabant 
 • 21/09 Tiel,Gelderland
 • 20/09 – 21/09 Drogeham, Friesland