Поради Чим зайнятись з дітьми

Кращі музеї для відвідування з дітьми

З дитинства ми виносимо урок: музеї – це неймовірно нудно, а ще там злі та дуже непривітні тітки. Так ось, до музеїв у Нідерландах це не має жодного стосунку! Тут все створено так, щоб дітям було не лише пізнавально, а й дуже цікаво.

Нижче перелік найпопулярніших музеїв країни серед нідерландських дітей і вони точно не порадять вам нічого поганого.

1. Corpus (м. Лейден) – музей людського тіла. Давно мріяли дізнатися, як ми влаштовані зсередини? Тоді вам точно варто завітати у цей музей. Подорож розпочинається з коліна людини й крок за кроком відвідувачі проходять усе тіло і закінчують в голові.

музей Корпус, дитячий музей, музей Лейден, гід Лейден, гід Нідерланди, музеї для дітей

2. Naturalis (м. Лейден) – музей природного розмаїття (дослівно). В ньому зібрано десятки мільйони експонатів. Цей музей має одну з найбільших колекцій у світі. В ньому багато інтерактиву, який буде цікавим не лише дітям.

музей природи, дитячий музей, гід Лейден, україномовний гід Лейден

3. The Upsidedown (м. Амстердам) – найбільший інстаграм-музей Європи. Найнезвичайніші локації зібрані в одному місці й регулярно з’являються нові інсталяції. The Upsidedown переверне ваше уявлення про музеї назавжди!

  • Кращі музеї для відвідування з дітьми
  • Кращі музеї для відвідування з дітьми

4. NEMO (м. Амстердам) – науковий музей, де діти в ігровій формі знайомляться з законами фізики, механіки та хімії. Після нього ваші діти з нетерпінням чекатимуть на уроки фізики та хімії у школі.

  • Що відвідати безоплатно в Амстердамі? музей NEMO

5. Zuiderzeemuseum (Ейнкхаузен) – музей просто неба, що розповідає про побут Нідерландів у 19 столітті. Гості можуть побачити: як жили люди у ті часи, чим заробляли на життя, як виглядали крамниці, школа, пошта та інші установи. Працівники музею настільки вміло відтворили життя того часу, що складається враження, що перенісся у минуле.

музей просто неба, Зяйдеряеймузей, гід Нідерланди, гід Амстердам, дитячий музей, музеї для дітей

6. Scheepvaartsmuseum (м. Амстердам) – музей судноплавства. Його варто відвідати, щонайменше для того, щоб піднятися на репліку корабля 17 століття, щоб усього там доторкнутися та покрутити. Фантастична колекція музею також розповідає про історію судноплавства Нідерландів у часи Золотого століття країни.

музей для дітей, гід Амстердам, українськомовний гід Нідерланди

7. Spoorwegmuseum (м. Утрехт) – музей залізничної дороги. Тут зібрані паротяги та вагони різних часів, а сам музей розташований на території колишнього залізничного вокзалу міста Утрехт. Коли вам ще пощастить побачити потяг 19 століття?

дитячий музей, потяг, залізна дорога, музей Утрехт, гід Утрехт, українськомовний гід

8. Wereldmuseum (м. Амстердам) – етнографічний музей колишніх нідерландських колоній. Будівля музею була побудована наприкінці 19 століття у стилі неоготика і також захоплює своєю красою.

дитячий музей Амстердам, Амстердам діти, відвідати в Амстердамі

9. Музей Анни Франк (м. Амстердам) чудово підійде для дітей віком від 10 років. Саме в цій будівлі колись ховалась родина Франк та їх друзі від фашистів. В цей час дівчинка Анна починає вести щоденник та описувати їх життя та свої думки. Після того, як фашисти їх викрили та відправили у концтабір, щоденник залишився неторкнутим. З концтабору повернувся лише батько Анни – Отто Франк, який і знайшов щоденник. Пізніше він був надрукований, а в будинку, де ховалась родина Франк був відкритий музей.

музей Анни Франк, музей Амстердам, побачити в Амстердамі, українськомовний гід Амстердам

10. Micropia (м. Амстердам) розповідає та показує усе про багатий світ мікробів. Їх різноманіття не залишить байдужим нікого.

музей мікробів, музей для дітей Амстердам, українськомовний гід Нідерланди

11. Nijntje Museum (м. Утрехт) – музей кролиці Міффі. Історію її виникнення я вже розповідала ось тут.

музей Утрехт, музеї для дітей, дитячі музеї, україномовний гід Утрехт

12. Замок De Haar (м. Утрехт) вражає своєю красою та розміром. І хоча він не середньовічний, бо був відбудований з руїн, не залишає байдужим нікого.

замок Нідерланди, палац Нідерланди, відвідати в Нідерландах, замок Утрехт

13. Madurodam (м. Гаага) – музей мініатюр, у якому зібрані усі найважливіші архітектурні пам’ятки Нідерландів у масштабі 1:25. Все відтворено з дивовижною точністю: будівлі, автівки, люди, дерева тощо. В аеропорту Схіпхол злітають літаки, а в порту Роттердаму ходять кораблі.

музей мініатюр, Мадюродам, музей Гаага, гід Гаага, українськомовний гід, дитячий музей

14. Future Land (Rotterdam) – не музей, а постійна виставка, яка розповідає про те, як влаштований Роттердамський порт. Обов’язково скористайтесь можливістю з’їздити на екскурсію в порт та на власні очі побачити як там усе працює. Тільки одні платформи, які їздять без водіїв, чого варті. Щоб відвідати порт при собі треба мати паспорт.

порт Роттердаму,  Маасфлакте, українськомовний гід Роттердам