Готовi маршрути Поради

Готовий маршрут по Амерсфорту

Усього 30 хвилин потягом від Амстердама і ви опиняєтесь у середньовічному місті. Перша згадка про місто була ще 1028 році. Амерсфорт отримав права міста у 1259 році, що дало право збудувати городську стіну. Сьогодні ця стіна стала однією з родзинок міста, адже майже у всіх містах Нідерландів стіни були розібрані ще у 19 столітті.

Від вокзалу до центру усього 10-15 хв по прямій і біля каналу відкривається чудовий краєвид на вежу Onze Lievevrouwtoren. Переходимо через міст і прямуємо до неї. Вежа заввишки 98 метрів і це все, що залишилося від великого собору. У Середньовіччі сюди приходило багато пілігримів, аби помолитися дерев’яній статуї Діви Марії. Зараз – щоб піднятися на вежу пішки.

Onze Lievevrouwtoren, вежа Пресвятої Богородиці, україномовний гід Амстердам, Нідерланди

Йдемо до каналу Langergracht, а потім вздовж нього, спочатку до будинку-музею художника Піта Мондріана і далі до будинку Groot Tinneburg. Ця будівля – це залишки першої городської стіни. Будинок був побудований ще на початку 15 століття, ніс захисну функцію водяного проходу у місто. З каналу Zuidsingel на нього відкривається фантастичний краєвид. І вид прям як картинка з Брюгге.

Groot Tinneburg, Піт Мондріан, українськомовний гід Амстердам

Далі йдемо вздовж каналу до воріт Kamperbinnenpoort. По одному з мостів переходимо вулицю Muurhuizen. Після розширення міста на фундаменті старої городської стіни звели будинки. Вулиця отримала назву “будиночки стіни” та набула свого неповторного характеру, адже будинки будувалися в різні епохи.

городська брама, Kamperbinnenpoort, гід Нідерланди

Виходимо через міську браму та йдемо у затишний дворик – хоф’є De Armen de Poth. Спочатку в цій будівлі знаходився чумний будинок. Пізніше його переобладнали під хоф’є, в якому мешкали літні жінки. Повертаємось назад у центр міста через Blauwebruggang.

затишний дворик, хоф'є, Амерсфорт, Нідерланди, гід Утрехт

Проходимо через площу Appelmarkt, де знаходиться пивний бар De Dikke Koning із найбільшим вибором пива у місті. В меню бару представлено більш ніж 500 сортів.

Амерсфорт, пиво, пивбар, найбільший вибір пива

Виходимо на Hof – головну та найбільшу площу міста Амерсфорт, де вже багато століть працює ринок. Це легко зрозуміти, помітивши на площі Вагову, яка знаходиться поруч з церквою Святого Йоріса. На площі та навколо церкви знаходиться багато барів та кав’ярень.

Вагова, найстаріший бар, Нідерланди гід, гід по Нідерландам

Через вулицю Lavendelstraat виходимо на набережну Havik і далі йдемо у напрямку воріт Koppelpoort. Це унікальна брама, яка поєднує у собі водний та наземний прохід.

городська брама, Амерсфорт, канал, гід в Утрехті

По дорозі до цієї брами, раджу заглянути у пивоварню De Drie Ringen на набережній Kleine Spui. Тут варять пиво з 1989 року.

За залізничною колією вже новий район міста. Поціновувачам сучасного мистецтва та дизайну раджу заглянути у галерею Kunsthal KAdE. Сусідні двері – це вхід до центральної бібліотеки Амерсфорту. З її останнього поверху відкривається чудовий краєвид на городську браму Koppelpoort. Вхід у бібліотеку вільний для усіх охочих.

  • маршрут по Амерсфорту
  • маршрут по Амерсфорту

Звідси до залізничного вокзалу 15 хвилин пішки.